top of page

Biyografi

Eastman School of Music’te lisansını, Royal Academy of Music’te ise yüksek lisansını tamamlamış olan AyseDeniz, ilk konçerto icrasını 9 yaşında Gordion Oda Orkestrası eşliğinde J.S Bach’ın 5. Klavye Konçertosu ile yaptı. O zamandan Moskova'da Kremlin Sarayi ve Christ The Saviour Katedrali; Verbier'de L’Eglise; Londra'da Duke’s Hall, Steinway Hall ve Kings Place; Kiev Açık Hava Tiyatrosu ve Lysenko Hall; Fort Worth PepsiCo Hall; Rochester Kilbourn Hall; Aspen Harris Hall; Santa Barbara Lehmann Hall ve Kuzey Kıbrıs Bellapais Antik Manastır’ı gibi birçok yerde konser verdi.

Classic FM, BBC News, CNN Türk, NTV, TRT, Voice of Russia, TV, International Piano Magazine, Andante, Opus, Prog Rock Magazini ve Vogue’da yer aldı. 

Pink Floyd resmi sayfasında, AyşeDeniz’in aranjmanlarından “Günümüze kadar Pink Floyd şarkılarının binlerce yeni düzenlemeleri yapıldı. Ancak, grubun 3 parçasına getirilen yeni yaklaşım, klasik müzik dünyasının hayal gücünü uyandırdı. Londra Kraliyet Akademisi’nde yüksek lisansını bitiren genç Türk piyanist AyşeDeniz Gökçin, Floyd'un müziğini " Liszt" tarzında yeniden yorumladı.” diye bahsedildi. Bunun ardından binlerce prog-rock hayranının ilgisini çekti ve Pink Floyd Classical Concept albümü ortaya cikti.

 

Amerika'da California “Wavelength” ve New York "Le Poisson Rouge"; Bulgaristan'da "Piano Extravaganza", Arjantin'de "El Cine Espanol"; Portekiz'de "Gouveia Art Rock" ve "Groove Cascais"; İtalya'da "Piano City: Milano ve Palermo", Ekvator'da Ambato; Fas'ta Tanjazz ve Türkiye'de İstanbul Klasik Müzik ve Ankara Klasik Müzik Festivali, ve Zorlu PSM Caz Festivalinde solist olarak icra etti. 

Avusturya’da Editta Braun Dance Company için bestelediği “Close Up” ile olan sahne performansı, Viyana, Salzburg, Linz ve Edinburgh’ta prömiyer yaptı, Avusturya ve İskoç medyası (The Standard dahil) tarafından çok iyi karşılandı.

Kurt Cobain’e ithaf ettiği “Nirvana Project” albümü ise Kasım 2015’de piyasaya çıkmış, Birleşik Krallıkta iTunes “En İyi Klasik Albümler" de ilk 10’a girdi. 

Mayıs 2016’da "Yılın Piyanisti" Donizetti Klasik Müzik Ödülü’nü kazanan AyşeDeniz'in 2019 Ocak'ta besteci kimliğiyle çıkan albümü "Earth Prelude", Ingiltere, Amerika, Turkiye ve İtalya’da iTunes klasik chart’larda ilk 10'a girdi. 2019 Subat'ta cikan Beethoven Senses albumu ile de klasik koklerini unutmayarak Beethoven'in 250. dogum yilina hazirlik olarak kaydettigi 5 ikonik sonati su an iTunes/Spotify gibi dijital platformlarda!

 

AyşeDeniz, 2018'de BBC Music Magazine'inde üç yükselen yıldız arasında gosterilmiş, 2019 Nisan'da ise Kawai sanatcı listesine girmiştir.

Videolarını Youtube "ADPianist" kanalından ve instagram "@ADPianist" hesabından takip edebilirsiniz. 

DREAMSCAPE "HAYALLER DUNYASI"

DREAMSCAPE COVER.png
DSC08809_edited.jpg
“Bana mektup yolla”, “ninni söyle”… Ayşedeniz yeni albümü “Dreamscape” ile dinleyicilere insan iliskilerindeki bağları yeniden güçlendirmeleri için çağrıda bulunuyor, aynı zamanda da günlük sorunlardan uzaklaşarak bizi müzikal bir hayal dünyasına yolluyor.
 • 2 Ekim 2020’de, besteci ve piyanist  Ayşedeniz Gokcin’in orijinal bestelerinden oluşan albümü Spotify, Apple gibi tüm dijital platformlarda çıktı

 • Pandeminin başında Amerika turnesi iptal olunca ülkesine ailesi ile vakit geçirmek için donen ve evine karantinaya giren Ayşedeniz, Mart’ta global krizin başlamasıyla birlike Facebook’ta takipçilerine neşe kazandırmak icin 24 konser verdi. Tum dünyada sağlık çalışanlarını alkışlayarak başladığı canlı ev konserlerine Ingiltere’den hemşireler, Italya’dan doktorlar, Amerika’da öğretmenler de katıldı - ve dedikleri şey hep aynıydı: “bize gerçek dünyanın problemlerini kısa süre bile olsa unutturduğun icin teşekkürler”. 

 • Ayşedeniz, bu sırada kendi iç dünyasından geçenleri notalara dökerek besteler yaptı ve ortaya günlük hayattan kaçıp sihirli bir paralel evrene gittiğimiz “Dreamscape” çıktı.

 • Günümüzdeki dijitalleşmeye karşı, insan bağlarını kuvvetlendiren bir albüm olan Dreamscape’in içindeki duygusal eserlerden biri olan Send Me A Letter “Bana Mektup Yolla” bestesi, sevgiyi en içten sekilde anlatan, notalardan oluşan mektup.

 • Besteci diyor ki: “Nasıl değişik bir yere gittiğinizde orada “keşke sen de yanımda olsaydın” anlamında en sevdiğiniz insana mektup atarsınız, de bu şekilde albümün içindeki hayal dünyası Dreamscape’e gittiğinde dinleyiciler, oradan bu eser ile mektup atmalarını istiyorum.” Ses videosu: https://youtu.be/1rWCw-bM7Gg

 • Write My Name On Mountains “İsmimi Dağlara Yaz" ise albümün en güçlü eseri olup, başlık gibi duygusallık yüklü, aşktan beklentilerinizin büyüklüğünü sembolize ediyor. 

 • Wonders of Venice “Venedik harikaları”: Pandemi sırasında çekilen çarpıcı fotograf kareleri... berrak sular ve vahşi doğanın yeniden dirilişi. Biraz da kötü gerçeklerin içinden sıyrılıp fantastik bir yeşil, capcanlı sağlıklı bir dünyanın içine yolculuk.

 • Forest of Forgotten Wishes “Unutulmuş Dilekler Ormanı”: Pandemi döneminde unutulmuş, yalnız kalmış, evsiz, çaresiz yardıma muhtaç insanlar için yazılmış eser. Terk edilmiş bir ormanın içindeki öksüz bir çocuk korosu ve şarkı söyleyen bir çocuğun dertlerini dile getirmesi ile ilgili: “bizim dileklerimiz var, unuttunuz bizi” diyor.

 • Sing me a lullaby “Bana ninni söyle”: Doğum ile birlikte ebeveyn ile bebeğin en derin duygularını birleştiren bu eser piyano ve keman için yazılmış olup “piyano” ebeveyni, “keman” ise bebeği temsil eder. Bu sözsüz, beşik hareketleri ile uyumlu evrensel ninniyi anne babaların gece bebeklerine dinleterek onlarla insani bir bağ kurmaları için çağrı. 

 • Sosyal medyada gittikçe parlayan Ayşedeniz’in takipçileri, facebook’a 150,000 takipçi ve 9 milyon izleyiciye, instagram’da da 73,000’i gecti. Youtube’da 7 milyon izleyiciye, Spotify/Apple’da ise 3’er milyon dinlemeye ulaştı. 

 • Bu platformlar sayesinde Ayşedeniz’in dinleyici kitlelerine olan bağı her zaman öncelik olup, onlarla olan iletişiminden doğan fikirlerle kendisi yeni projeler üretmekte. 

 • Albümü dinleyin: http://bit.ly/DreamscapeAlbum

 • Sanatçının doğayı korumak için bestelediği önceki albümü Earth (Toprak) Prelude, Ingiltere, Türkiye ve ABD’de iTunes klasik listelerinde ilk 10’a girmişti.     

bottom of page